"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home

 

INNOWACJE

"Mój klucz do przyszłości - pierwsze kroki w poszukiwaniu pracy"

2020-2021r.

TYDZIEŃ KARIERY

W dniach od 19-25 października 2020 roku odbył się XII Ogólnopolski Tydzień Kariery. W naszym Ośrodku uczniowie także zapoznali się z zawodami jakie mogą wykonywać po ukończeniu szkoły zawodowej lub Szkoły Przysposabiajacej do Pracy.

   

   

   

 

 

2019-2020r.

 PRACA W ZAZ LEONÓW -wyjazd studyjny

   

   

    

 

WIZYTA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY I ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W KROROSZYNIE - klasy I-II-III pd i II-III pf

W dn. 14 stycznia 2020r. klasy przyspasabiające udały się w ramach innowacji pedagogicznej na wycieczkę do Krotoszyna. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy. W czasie rozmowy z panią kierownik PUP dowiedzieliśmy sie jakie kroki należy podjąć po ukończeniu nauki w szkole, jak wypracować staż i co to jest autoprezentacja. Po wizycie w urzędzie pracy poszliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy. Pani kierownik oprowadziła nas po placówce i pokazała jak funkcjonuje ośrodek, oraz czym zajmują się uczestnicy ŚDS. W ŚDS spotkaliśmy nasze koleżanki i kolegów ze szkoły. Obie wizyty były bardzo ciekawe i dostarczyły nam wielu informacji na temat naszej przyszłości.

   

   

   

   

 

 

 

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO ZAZ LEONÓW

   

   

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI CENTRUM WSPARCIA RZEMIOSŁA, KSZTAŁCENIA DUALNEGO I ZAWODOWEGO W KALISZU

   

   

 

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

 

Wystawa zawodów dla naszych uczniów

   

   

 

 

Wycieczka do ZDZ Koźmin Wlkp.

W dniu 18 października 2019 r. klasy przysposabiające do pracy - pd, pf  - udały się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Koźminie Wlkp. w celu poznania specyfiki pracy ślusarza, tokarza, frezera, mechanika. Dyrektor zakładu oprowadził po halach produkcyjnych i przedstawił etapy produkcji wytworów metalowych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się różnym zawodom, aby w przyszłości dokonać właściwego wyboru zawodu. 

   

   

   

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK "LOTOS"

W ramach innowacji klasy pd i pf udały sie do Fabryki Bombek "Lotos". Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy w zakładzie podczas produkcji bombek choinkowych. Jest to praca bardzo trudna i wymaga wielu umiejętności. Wychowankowie poznali różne zawody, które wykonują pracownicy firmy.

 

   

   

   

 

 

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: sobota listopada 21, 2020.