"Bez pogodnego, szczęśliwego dzieciństwa całe życie jest kalekie"

Home

 

Aktualności

Witamy 

w nowym roku szkolnym 2021/2022

 

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Wychowawcom i całemu Personelowi życzymy wielu sukcesów, radości i pomyślności w nauce
i pracy w nowym roku szkolnym.

„Uczę się - aby wiedzieć,

Uczę się - aby być lepszym,

Uczę się – aby żyć z innymi”.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Z uśmiechem na twarzy społeczność szkolna Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Janusza Korczaka powitała nowy rok szkolny. Szczególnie ważny był on dla uczniów, którzy po raz pierwszy rozpoczną naukę w naszej szkole. Uczniowie nie tylko tradycyjnie wierszem i piosenką pożegnali wakacje, ale także przypomnieli o bolesnych wydarzeniach związanych z wybuchem II wojny światowej.

Pani dyrektor Aldona Klinkosz życzyła wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom owocnego, pełnego wytrwałości i optymizmu, nowego roku szkolnego!

Spotkanie integracyjne grupy I

Poznajemy się, ustalamy samorząd internatu oraz zasady współpracy. Dziewczęta z grupy I bardzo ciepło przyjęły swoje nowe koleżanki: Nikolę, Anastazję i Oliwię.

Spotkanie integracyjne grupy 2

Okrągłe 10- te urodziny naszej koleżanki Katarzyny były wspaniałą okazją do wspólnego spotkania integracyjnego w grupie II.

Były życzenia, tańce i śpiewy.... Rozmowy na temat naszej grupowej rodziny.

Kasiu wszystkiego najlepszego !!!

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLASY II-III pb

Budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami a nauczycielem jest niezwykle ważne, aby stworzyć przyjemną atmosferę w klasie. Dlatego spotkania integracyjne są dobrą okazją do tego, aby lepiej się poznać i miło spędzić wspólnie czas. Zwłaszcza gdy sceneria i otoczenie wręcz zachęcają do rozmów i zabaw.

   

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

Z tej oto okazji zaprosiliśmy strażaków z OSP Zduny do naszego Ośrodka. W pierwszej części przypomniano numery alarmowe do służb ratunkowych oraz jak zachować się wobec poszkodowanego zaznaczając, że nasze bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, o które w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać. Następnie na specjalistycznych fantomach wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności pod okiem ratowników, również przy użyciu szkoleniowego defibrylatora AED. W drugiej części nasi uczniowie mieli możliwość poznania sprzętu, jakim dysponują strażacy, a na koniec naszego spotkania rozwinięta została linia gaśnicza i wychowankowie ośrodka mogli poczuć się jak strażacy na pierwszej linii ognia. Bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie!

   

    

 

PRZYJĘCIE NOWYCH UCZNIÓW DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

10 września od samego rana gwar i zamieszanie, jest bardzo pogodnie i radośnie. Wśród wszystkich wyróżniają się nowi uczniowie, bez których ta uroczystość nie miałaby miejsca. Nasza szkolna rodzina powiększyła się o nowych wychowanków. Jest z nami NIKOLA, ANASTAZJA, ZUZIA, MAŁGOSIA, KASIA, OLIWIA jest także JAKUB, KAMIL, MICHAŁ, PAWEŁ i DOMINIK.

Uroczystość pasowania na ucznia jest naszą wieloletnią tradycją. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z uroczystości.

   

   

Dzień Marzyciela

Klasa I-III 8 września obchodziła Dzień Marzyciela, słuchaliśmy wiersza "Dyzio Marzyciel", rozmawialiśmy o naszych marzeniach, stworzyliśmy plakat z naszych marzeń, potem były zabawy integrujące klasę. To był świetny dzień.

   

Spotkanie integracyjne klasy IV-VIa

Klasa IV-VIa zorganizowała we wtorek spotkanie, mające na celu zintegrowanie zespołu klasowego. Uczniowie samodzielnie przygotowali ognisko, talerze, kubki, sztućce oraz przyprawili kiełbasy, które wraz z chlebem opiekali nad strzelającymi płomieniami. Spędziliśmy ten czas na wspólnych zabawach oraz śpiewaniu piosenek. Wychowawca klasy był pod wrażeniem zaradności i pracowitości swoich podopiecznych. W klasie przybyło nowych uczniów, dlatego wszyscy staramy się dobrze siebie poznać i być dla siebie koleżeńscy.

 

Spotkanie integracyjne - kl. IV-VI B i VI-VIII B

Korzystając z pięknej pogody klasy IV-VI B i VI-VIII B wyruszyły na łono natury by integrować się w pięknych okolicznościach przyrody. Ubiegła środa upłynęła owocnie spędzonym czasem. W tym dniu powitaliśmy również w naszych klasach nowych kolegów i koleżanki.

 

28 Akcja Sprzatania Świata" za nami!

W tym roku zgodnie z ideą posprzątaliśmy park i tereny sąsiadujące z Ośrodkiem. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy również zasady prawidłowej segregacji smieci.
Tegoroczne hasło ,,Myślę, więc nie śmiecę" przypomina nam o dbaniu o nasza małą Ojczyznę!

 

V Ogólnopolski Dzień Młodych Sportowców.

Nasi uczniowie w dniach 17-19 września mieli okazję uczestniczyć w V Ogólnopolskim Dniu Młodych Sportowców w Warszawie. Ceremonię Otwarcia poprowadził znany i lubiany dziennikarz Pan Tomasz Wolny. Pobyt nasz obfitował w gry sportowe w dyscyplinach kolarstwo, piłka nożna, lekkoatletyka, zabawy integracyjne z animatorami oraz wycieczka do Pałacu Kultury.
Nasi wspaniali zawodnicy Marysia, Arek i Daniel udowodnili, że kochają sport, są wytrwali i dzielni w swoich pasjach, a sportowcem może być każdy.
Program „Młodzi Sportowcy”, ma na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Dziękujemy Olimpiady Specjalne Polska.

S

potkanie inegracyjne - gr. 3

"Lato pachnące miętą, lato koloru malin" pożegnaliśmy w "Dworku Czarny Sad". Integrując się tworzyliśmy spersonalizowane słoiki w stylu fit. Banan, kiwi, arbuz, morele, śliwki posypane granolą, otulone jogurtem będą wspomnieniem smaków lata. Spacery w plenerze urozmaicił nam kucyk. Tworzenie relacji to nie tylko "ja-ty-my" ale też nasze małe wyzwania na kolejne miesiące. Życzymy wszystkim powodzenia.

 

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni przez I Zespół Rewalidacyjno-Wychowawczy w Brylandii w Witaszycach.
Dzięki dobrej infrastrukturze w mini Zoo nasi wychowawnkowie mogli spotkać wiele zwierząt, w tym: lamy, owce kameruńskie,kozy, strusie, kaczki, kuce oraz wiele innych gatunków. Zmiany w przyrodzie odbierali wszystkimi zmysłami, mieli też okazję nakarmić lamy. Wspaniale spędzony dzień.

   

    

 

„BohaterON w Twojej Szkole”

Na przełomie września i października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”– Kartka dla Powstańca. Uczniowie pisząc kartkę pokazali, że pamiętają o Powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W ten sposób mogli oddać im cześć i okazać swój szacunek. Własnoręcznie wykonane przez naszych uczniów kartki trafią teraz do Fundacji Rosa, a za jej pośrednictwem do Powstańców.

 

 

 

  Back to Top

 

 

sosw06@vp.pl, adres: Borzęciczki 11, 63 - 720 Koźmin Wlkp. tel.062 7216993
Webmaster: Mirosław Gorzelanny
Last modified: środa stycznia 01, 2003.